logo HMT

BUDUJEMY MASZYNY DLA:

stronaglowna klienci bw

Hydrapres MT - producent pras hydraulicznych

HYDRAPRES MT Sp. z o.o. jest spółką „córką” firmy HYDRAPRES SA notowanej na Warszawskiej Giełdzie na parkiecie New Connect. Została ona wydzielona jako odrębny podmiot gospodarczy z dawniejszego Zakładu Budowy Maszyn firmy HYDRAPRES SA, która nadal pozostaje jej większościowym udziałowcem.

Obecnie firma prowadzi swoją działalność w Bydgoszczy na ul. Nakielskiej 53 (teren fabryki FOD).
Firma dysponuje halą produkcyjno-montażową o powierzchni ~3000 metrów kwadratowych.

 

Projektowanie i wykonawstwo urządzeń technologicznych

 

Realizujemy kompleksowo projekty maszyn specjalnych i urządzeń technicznych według indywidualnych potrzeb klienta. Najczęściej produkowane przez nas maszyny to prasy hydrauliczne oraz urządzenia bazujące na hydraulice, pneumatyce i serwonapędach. Wykonujemy również linie i stanowiska technologiczne wykorzystujące manipulatory i roboty przemysłowe m.in. linie montażowe i linie paletyzacji. Wyprodukowane przez nas maszyny, urządzenia i linie technologiczne pracują nie tylko w Polsce ale również za granicą m.in. w USA, Indiach, Wielkiej Brytanii, Francji, Chorwacji, Szwajcarii.

Wyspecjalizowana kadra doświadczonych konstruktorów, mechaników, elektryków oraz automatyków umożliwia projektowanie i wykonawstwo maszyn, urządzeń, linii technologicznych oraz narzędzi. Wykonawstwo i obróbkę mechaniczną elementów maszyn realizujemy w oparciu o własny park maszynowy wyposażony w nowoczesne centra obróbcze takie jak np.: TOS, WAGNER, HAAS, CHARMILLES oraz inne tradycyjne maszyny do obróbki mechanicznej takie jak np.: szlifierki, tokarki, giętarki, piły taśmowe, gilotyny, urządzenia spawalnicze.

 

W trakcie procesu projektowania bazujemy na oprogramowaniu typu CAD/CAM, w szczególności: SOLID WORKS, SOLID CAM, AutoCad, SEE Electrical. Większość produkowanych przez nas maszyn i urządzeń jest wyposażona w nowoczesne systemy automatyki i sterowania bazujące na programowalnych sterownikach wszystkich renomowanych producentów takich jak: SIEMENS, ALLEN BRADLEY, MITSUBISHI, OMRON, B&R itp. Projektowane przez nas maszyny spełniają wymagania w zakresie bezpieczeństwa określone w dyrektywach Unii Europejskiej co dokumentujemy deklaracjami zgodności oraz oznakowaniem CE.